андрій садовий UNBROKEN Ukraine
Соціологічне опитування: тільки 5% львів’ян підтримують діяльність мера Садового та Львівської міської ради
21 Жовтня, 2023
ЛМР Андрій Садовий Державна аудиторська служба України
ГО «Народне Антикорупційне Бюро» ініціювала перевірку Держаудитслужбою фінансових зловживань Садового та Львівської міськради
24 Жовтня, 2023

Мер Садовий розповів де ховає демонтовану львівську бруківку

“Ми зберігаємо і використовуємо демонтовану бруківку Львова на благо міста,” наголосив Андрій Садовий у своєму останньому відеозверненні в неділю.

Всю бруківку, яку ми знімаємо з львівських вулиць, облікують і фіксують її кількість, потім передають на зберігання на різні складах. Основний сховище для цієї бруківки розташоване на території очисних споруд “Львівводоканалу”. Тобто кожен камінчик з вулиць Шевченка, Бандери, Пекарської та інших не тільки підраховується, але й належним чином охороняється. І коли час прийде використати цю бруківку знову, процес передачі обов’язково відбувається під громадським контролем на засіданні виконкому або міської ради, які транслюються онлайн в соціальних мережах і на YouTube-каналах Львівської міської ради. Це підтвердив міський голова Львова, Андрій Садовий, у своєму відеозверненні.

На сьогоднішній день на зберіганні у Львові знаходиться понад 21 000 квадратних метрів бруківки, понад 2 000 квадратних метрів мозаїки та понад 2 000 квадратних метрів бордюрного каменю різних видів – від бортового до гранітного. Як пояснили у департаменті житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, коли потрібно демонтувати бруківку під час ремонтних робіт або під час робіт з дорожнім покриттям, ця бруківка демонтується, обліковується та перевозиться на зберігання за актом прийому-передачі.

Далі, якщо районні адміністрації або комунальне підприємство “Львівавтодор” потребує цю бруківку, вони отримують її лише за рішенням виконкому чи рішенням сесії. Бруківку передають тільки в разі наявності відповідних документів.

“Часто люди запитують: де ж та бруківка, яка колись була на вулицях, зараз знаходиться? На сьогодні у нас на складах зберігається понад 23 тисячі квадратних метрів бруківки та мозаїки. Вона тут чекає свого часу, і коли настане час Перемоги, ми продовжимо її використовувати,” додав мер Львова, Андрій Садовий.

В основному, каміння використовується для покриття доріг в Галицькому і Личаківському районах. Також є випадки, коли місто надає кілька квадратних метрів бруківки та мозаїки релігійним організаціям для облаштування тротуарів біля церков.