детектив НАБУ Андрій Калужинський
Детектив НАБУ Калужинський, який вів кримінальну справу Садового, “різко” мобілізувався в ЗСУ
2 Жовтня, 2023
андрей садовий, андрій садовий
Не бруківкою єдиною. Заробітки мера Садового та його мерії у вересні зросли
6 Жовтня, 2023
детектив НАБУ Андрій Калужинський
Детектив НАБУ Калужинський, який вів кримінальну справу Садового, “різко” мобілізувався в ЗСУ
2 Жовтня, 2023
андрей садовий, андрій садовий
Не бруківкою єдиною. Заробітки мера Садового та його мерії у вересні зросли
6 Жовтня, 2023

Персональний астролог з Ратуші Садового дав прогноз містобудам: “Будівництво – це бізнес чутливий до простоїв”

Мер Львова Андрій Садовий хапається за останню останню можливість утримати владу над питаннями щодо містобудівництва, пише Вголос. Незважаючи на те, що він та його “ручний виконком” довгий час тиснули на забудовників, які не хотіли поділитися “долею”, мер вирішив звернутися до них і шукати їхню підтримку. Проте він не осмілився виступити особисто перед підприємцями, замість себе Садовий відправив свого заступника – Любомира Зубача та головного архітектора Антона Коломейцева, щоб обговорити із забудовниками проблемну тему видачі містобудівних умов. Про це повідомив депутат Львівської міської ради від фракції «Європейська Солідарність» та відомий забудовник Назар Бербека.

Садовий та Зубач, можливо, сподівалися, що зможуть використовувати свій вплив і здобудуть підтримку. Але забудовники одноголосно виступили проти передачі цих повноважень “ручному” виконкому мера, який вже довгий час користується ним для досягнення своїх цілей та далі тримав за “горішки”.

Це закономірно, оскільки при розгляді містобудівних питань було безліч раз порушено законодавство. Члени підкомісії з питань діяльності виконавчого комітету встановили, що замість обіцяних 10 робочих днів для відповіді на заяви забудовників, вони чекали понад 180 днів. Крім того, Львівська міська рада проводила реконструкції комунальних об’єктів без погодження з депутатським корпусом.

«Натхненний» зустріччю Зубач  у своїх соціальних мережах та на новинному ресурсі, який належить Андрію Садовому почав розмірковувати про містобуди крізь призму астрології, забувши про ряд порушень щодо законних термінів, яких не дотримувався виконком, він бідкається через простої…

«Астрологи кажуть: коли Місяць спадає – це гарний час позбутися всього, що заважає в житті. Тож є шанс, що емоції вщухнуть, амбіції спадуть. Хтось зрозуміє, що до виборів далеко і є просто важливі для міста речі.

Районна рада займеться своїми справами, а спільне рішення буде знайдено у стінах Ратуші. І воно точно буде законним і в інтересах громади. Адже містобудування – дуже чутлива для мешканців сфера. І без їхньої участі це точно не поїде.

Я оптиміст? Я реаліст. Будівництво – це бізнес, чутливий до простоїв. Якщо Місяць піде на нове коло – чиновники це переживуть. А от забудовники – не факт. І кому подякувати за збитки, вони точно знатимуть», – пише Зубач.

Зубач виразив своє розчарування тим, що виконавчий комітет став “неслухняним”, можливо, через його колегіальний характер, який важко контролювати чи зобов’язати судовим рішенням. Також він вказав на те, що виконавчий комітет ввів мораторій на видачу нових містобудів у мікрорайоні Під Голоском, що, можливо, було не вигідно деяким особам.

То може це місяць так вплинув на свідомість чиновників, а не депутатів, якщо вони не помічають очевидного і готові оббрехати всіх, аби залишитись при кориті?

Нагадаємо, своїм рішенням Львівський окружний адміністративний суд позбавив виконавчий комітет Львівської міськради повноважень видавати містобудівні умови та обмеження на будівництво чи реконструкцію на території всієї ОТГ.

На крайньому пленарному засіданні Львівської міської ради депутатам запропонували визначити управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури. Однак Андрій Садовий поспішно закрив сесію, аби не допустити голосування, яке точно буде не на його користь. Як каже Зубач «будівництво – це бізнес чутливий до простоїв», але не тоді, коли мер може залишитися без «долі», а видача містобудів стане такою, як пише закон!