Андрій Садовий проти Андрія Садового
Мерія Андрія Садового зазнала поразки в судовому позові проти власного виконкому
12 Листопада, 2023
андрій садовий в канаді
Садовий виводить накрадені гроші у валюту: чому мер Львова активно їздить по світу?
24 Листопада, 2023
Андрій Садовий проти Андрія Садового
Мерія Андрія Садового зазнала поразки в судовому позові проти власного виконкому
12 Листопада, 2023
андрій садовий в канаді
Садовий виводить накрадені гроші у валюту: чому мер Львова активно їздить по світу?
24 Листопада, 2023

250 тис. євро Катерині Кіт-Садовій від Уляни Яринич на шопінг в Мілані: аби її чоловік Андрій Садовий “посприяв”

Власниця мережі клінік “Медікавер” виявилася ключовим гравцем в політичних і корупційних інтригах, охоплюючи всі рівні влади: від Львівщини до Міністерства охорони здоров’я України. Розслідування from.ua висвітлило, як власниця імперії клінік, щира патріотка, давала хабарі впливовим чиновникам після Революції Гідності, таким як Богатирьова та Андрій Садовий. Додатково, розглянемо її фінансування російських проектів, замість наукових досліджень на замовлення відомої клініки у Варшаві.

У літній період 2023 року група хакерів “Ukrainian CyberAvengers” розкрила вміст зламаної електронної пошти бізнес-леді з Львова – Уляни Яринич.

Використавши шкідливе програмне забезпечення, хакери отримали знімки екрану та виклали їх у даркнет. І, як це не дивно, виявилося, що за зануренням в особисті справи Яринич керувала більш ніж просто мережею клінік.

Згідно отриманим матеріалам, Яринич, власниця п’яти елітних клінік у Львівській області, завдячує своєму успіху не тільки професіоналізму, але і добрим зв’язкам з урядовими посадовцями. Вміст пошти Яринич свідчить про її щедрі подарунки та хабарі владі, а також розкриття фактів корупції, що стали відомими після Революції Гідності.

В одному із листів зазначається, що витрати на розкішні подарунки та відпочинок дружини мера Львова Андрія Садового Катерини Кіт-Садової та інших посадовців були оплачені з коштів українського бюджету.

Як все було: Уляна Яринич планує летіти до Мілану разом з якоюсь Катею К-С (збігається з ініціалами Катерини Кіт-Садової, дружини міського голови Львова Андрія Садового). Витрати на відпочинок сплатить кишеньковий благодійний фонд Яринич “Лайф Фо Лайф”.

Уляна Яринич просила помічницю відправити їй та дружині Садового по 250 тисяч євро! І це з рахунку благодійного фонду – тобто з грошей, які мають йти на добрі справи.

Виявляється, Уляна попросила свою помічницю відправити їй та дружині Садового по 250 тисяч євро з рахунку благодійного фонду – тобто з коштів, які призначені для благочинних справ.

Можливо, ви подумали, що Яринич – це як львівський Робін Гуд у спідниці: вона бере гроші від заможних пацієнтів та передає їх бідним чиновникам (але це, насправді, не так).

Помиляєтесь, листування розкриває моменти, коли пані Уляна отримувала фінансування двічі: і від польських джерел, і від українських державних структур.

Отже, витрати на шопінг і подарунки дітям чиновників, зокрема з дружиною Садового, були оплачені з коштів українського бюджету!

Як це трапилося? Дивіться: у серпні 2014 року Мар’яна Тенета, керівник напряму генетики в українському “Медікавері”, висилає концепцію дослідження про пошук генетичних відмінностей між українцями та росіянами. З листа видно, що 850 тисяч євро на дослідження виділяє польська сторона.

Зокрема, листування вказує на те, що головний генетик клініки пропонував купівлю готових баз генетичних даних у росії, фінансовану з бюджету. Якщо врахувати, що дослідження було вже оплачено польським партнером, постає питання про вірогідність отриманих результатів та можливу державну зраду.

А ось ще один лист: гроші на дослідження вже виділено, але Уляна Яринич доручила співробітниці заощадити та не збирати зразки, а купити готову базу генетичних даних. Продавець знайшовся… у росії!

Через місяць головний генетик “Медікавера” звітує, що базу з 2 тисяч оцифрованих дитячих генетичних зразків та 32 тис. біометричних даних успішно куплено. І просить грошей на хабарі, щоб докупити ще 13 тисяч зразків генетичного матеріалу.

Що робить Уляна? Як справжня представниця бізнесу, вона вносить пропозицію Міністерству охорони здоров’я України ще раз оплатити витрати на придбання та обробку генетичних баз. Незважаючи на те, що вартість цих послуг уже була покрита варшавським “Медікавером” ще на початку року! У своєму листі до Наталі Низової, директора Центру громадського здоров’я України (до 2016 року – Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями), Яринич розглядає важливість проведення досліджень.

Проте, в її листі замовчується те, що проєкт вже отримує фінансування з Польщі, і вона пропонує перекласти всі витрати на бюджет України.

Після цього, тема генетичних досліджень вилучається із листування. Є можливість, що проєкт був засекречений, так як рекомендувала Уляна Яринич.

Чи вдалося їй отримати бюджетні кошти? І якщо так, чи збирала вона дані самостійно, чи знову придбала готову базу у “російських партнерів”? Наскільки можна вірити інформації, яку отримано від основного ворога України? Є можливість, що Росія спеціально фальсифікує дані? Чи можливо, що спецслужби використовують систему з помилкою, яка ускладнює відрізнення українців від росіян?

І, головне, як завершилася роль Польщі? Чи поділилася Уляна результатами закритого дослідження, яке, в основному, фінансувалося з бюджетних коштів? Якщо так, то мова вже не про звичайну корупцію, а про повноцінну державну зраду

Редакція from.ua звернулася до Уляни Яринич та представників “Медікавера” для отримання коментарів, але наразі жодної відповіді не надійшло. Це розслідування розкриває лише вершину айсберга, і редакція готова оприлюднити будь-які коментарі чи позиції сторін, якщо вони будуть подані.