садовий не чує львів'ян
Щоб Садовий почув: 27 вересня о 15:00 пікетуватимуть мерію Львова
27 Вересня, 2023
детектив НАБУ Андрій Калужинський
Детектив НАБУ Калужинський, який вів кримінальну справу Садового, “різко” мобілізувався в ЗСУ
2 Жовтня, 2023

Мовою цифр – як мерія Андрія Садового витрачає гроші містян під час війни

У цьому році влада Львова вже витратила майже півмільярда гривень на потреби, не пов’язані з обороною. В Україні зараз відбуваються гарячі дискусії щодо витрат місцевих влад. Президент Зеленський закликає в першу чергу виділяти кошти на потреби в обороні, активісти організовують масові протести на вулицях, вимагаючи припинити витрати на менш важливі потреби.

LVIV.MEDIA провели аналіз публічних закупівель, що здійснювалися міською владою Львова в 2023 році, і виявили понад сто проведених тендерів, які не стосувалися потреб в обороні. За цей період, місто вже витратило понад 450 мільйонів гривень на ремонт доріг, облаштування клумб і газонів, а також догляд за фонтанами. Нам залишається тільки змиритися з цим та запропонувати вам оцінити обґрунтованість цих витрат.

Гулянка ремонт від Садового на всіх гроші

На порталі публічних закупівель “prozorro” цього року було опубліковано щонайменше 130 тендерів, де замовниками виступали комунальні підприємства та структурні підрозділи Львівської міської ради. Загальна сума витрат склала 468 мільйонів 271 тисяча гривень. Найбільший обсяг цих коштів був спрямований на капітальний чи поточний ремонт доріг, дворів і тротуарів, загалом близько 430 мільйонів гривень.

Найбільший тендер, вартість якого становила понад 92 мільйони гривень, відносився до вже завершеного ремонту вулиці Бандери. Замовник сподівався вирішити питання оплати за виконані роботи після завершення проекту, але через скандал, що виник навколо цієї закупівлі, міська влада вирішила відкласти сплату “до перемоги”.

Схожою схемою були проведені ще два найбільших тендери за величиною витрат: на реконструкцію вулиці Пилипа Орлика (понад 33 мільйони гривень) і на капітальний ремонт Пекарської вулиці (понад 23 мільйони гривень). Обидві ці вулиці вже були відкриті для руху, але міська влада продовжує сплачувати за їх ремонт.

Цього ж року кожна районна адміністрація Львова виділила від 10 до 15 мільйонів гривень на поточний ремонт доріг.

П’ять найбільших тендерів на цьогорічні ремонти доріг у Львові

ОрганізаторПредмет закупівліВартістьПереможець
Сихівська районна адміністраціяКапітальний ремонт доріг та тротуарів на вул. Стрийській (від вул. Вернадського до просп. Святого Івана Павла II)15 млн 756 тис. 968 грнТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЗАХІД НЕО БУД»
Франківська районна адміністраціяПослуги з поточного ремонту вулично-шляхової мережі району14 млн 921 тис. 350 грнЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району»
Шевченківська районна адміністраціяПоточний дрібний ремонт вулично-дорожньої мережі населених пунктів14 млн  766  тис. 031 грнЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Шевченківського району»
Личаківська районна адміністраціяПослуги з поточного ремонту вулично-шляхової мережі Личаківського району, Винників, сіл Лисиничі та Підбірці10 млн 400 тис. 003 грнЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Личаківського району»
Залізнична районна адміністраціяПослуги з поточного ремонту вулично-шляхової мережі району10 млн 214 тис. 678 грнЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Залізничного району»

Мільйони на красу та озеленення

На закупівлі квітів, дерев, косіння газонів, утримання фонтанів тощо, з бюджету місту витратять щонайменше 28,6 млн грн.

Наприклад щоб посадити квіти в Галицькому районі готові витратити майже 1,2 млн грн і ще 700 тис. грн за догляд за деревами, які ростуть у важкодоступних місцях.

За утримання фонтана на площі Двірцевій заплатять 645 тис. грн, а на демонтаж рекламних конструкцій місто витратить 395 тис. грн. І ще майже 600 тис. піде на фарбування та скління елементів благоустрою у Шевченківському районі.

За встановлення стовпців на території Галицького району місто заплатить 768,5 тис. грн.

Найбільші тендери на благоустрій

ОрганізаторПредмет закупівліВартістьПереможець
Залізнична районна адміністраціяПослуги з поточного ремонту, прибирання та благоустрою дитячих, дитячо-спортивних і спортивних майданчиків на території Залізничного району4 млн 440 тис. 200 грнЛКП «Левандівка»
Галицька районна адміністраціяПослуги щодо висадки однорічних рослин та догляд за ними на території Галицького району м. Львова2 млн 307 тис.  573 грнТОВ «Плантпол-Україна»
Галицька районна адміністраціяПослуги з озеленення та догляду за деревами на території історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель»2 млн 250 тис.  888 грнФОП Макляк Дмитро Ярославович
Личаківська районна адміністраціяПослуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень2 млн 186 тис.  865 грнФОП Невінський Богдан Євгенович
Галицька районна адміністраціяПослуги щодо покосів газонів на території Галицького району1 млн 890 тис. грнФОП Белень Володимир Володимирович

«Критичні» потреби міської влади

На послуги для власної роботи підрозділи та установи Львівської міськради цьогоріч витратили майже 5,5 млн грн.

Аби працівники Департаменту розвитку міської ради могли автомобілем їздити у службові поїздки, львів’яни заплатять 407,5 тис. грн. У Личаківській районній адміністрації за послуги водіїв заплатили майже 460 тис. грн. Натомість Шевченківська райадміністрація орендувала собі легковий автомобіль без водія за майже 69 тис. грн.

Тим часом Львівський молодіжний центр двічі замовляв послуги з прибирання загальною сумою майже 652 тис. грн.

Не забули у міській раді і про висвітлення діяльності роботи депутатів. Тендер на 75,7 тис. грн виграло ТОВ «Варіанти Львів».

Тендери на товари і послуги для потреб міської влади

ОрганізаторПредмет закупівліВартістьПереможець
Департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМРНадання послуг з автотранспортних перевезень для службових поїздок667 тис.  461 грнЛКП «Ратуша-сервіс»
Департамент міської агломерації ЛМРПрокат пасажирських транспортних засобів із водієм. Надання послуг з автотранспортних перевезень для службових поїздок559 тис. 388 грнЛКП «Ратуша-сервіс»
КУ Львівський міський молодіжний центрПослуги з прибирання347  тис. грнФОП Фещук Галина Олексіївна
Департамент «Адміністрація міського голови»Рекламні матеріали (банери, постери, ПВХ з друком)250 тис. 020 грнТОВ «РЕСПЕКТР2»
Департамент «Адміністрація міського голови»Рами для подяк та дипломів115 тис. 740 грнФОП Тислюк Андрій Ігорович

Висновки

А які висновки? Навіть не експерту з містоуправління стає ясно, що уникнути цих витрат можна було б, якщо б міська влада Львова, на чолі з Садовим, зосереджувала фінансові ресурси в першу чергу на потребах фінансування ЗСУ та основних важливих суспільних завданнях, і внесла б більшу прозорість і обгрунтованість у процес прийняття рішень щодо виділення коштів. Ну навіщо в період повномасштабної війни та з опалювальним сезоном на носі по кілька раз перекладати бруківку?