приліт шахедів через піар садового
Приліт у Львові: шахед влучив у склад гуманітарної допомоги після того, як Садовий “засвітив” його на своїх відео
20 Вересня, 2023
садовий бруківка
Корупційні інновації по-львівськи: Садовий міняє стару цілу бруківку на нову (відео)
25 Вересня, 2023

Команда Садового вирішила захищатися від ударів по енергетичній інфраструктурі Львова бруківкою на 92,7 млн. гривень

Поки у Кабміні заявляють, що внесли зміни до процедур проведення державних закупівель, сподіваючись зменшити кількість скандалів на тендерах, у Львові сталася нова неординарна ситуація. Там міська рада, на чолі з Андрієм Садовим, без проведення будь-якого конкурсу виділила понад 90 мільйонів гривень на реконструкцію центральної вулиці.

Про це дізналися журналісти “Телеграф” із системи держзакупівель Prozorro. Мова йде про проведення додаткових робіт з реконструкції вулиці Степана Бандери, на що мерія планує витратити 92,7 млн. грн.

Чому дати різні?

Переможцем тендеру стало ТОВ “Онур конструкцій інтернешнл”, з яким було укладено договір, причому інших учасників тендеру просто не було. Більше того, як виявилося, договір з “переможцем тендеру” було укладено ще 2 вересня, тоді як сам аукціон з єдиним учасником пройшов 15 вересня.

Договір за 2 вересня

Ця обставина не залишилася непоміченою не лише виданням “Телеграф”, але і користувачами мережі, які вже намагаються звернути увагу до проведення тендеру Державною аудиторською службою. Однак цікавими є ще дві інші обставини:

  1. Дата початку ремонтних робіт, вказана в укладеному договорі, – 26 квітня 2021 року, а дата закінчення – 31 березня 2024 року.
  2. Назва державної закупівлі вказує на “Реконструкція вулиці Степана Бандери у місті Львові. Коригування. Додаткові роботи”.

Отже, мова йде не про повноцінний тендер, а фактично про додаткову угоду з компанією, яка раніше виконувала ці роботи. Це також пояснює плутанину з датами, оскільки сам договір був укладений до проведення формального тендеру та наданням йому назви.

Почали роботи 2021-го, а закінчать через 3 роки

Дійсно, ще у серпні 2020 року у Львові провели тендер на реконструкцію вулиці Степана Бандери, який виграв “Онур конструкцій інтернешнл”, і вже тоді він привернув до себе увагу ЗМІ та політиків, опозиційних до міської влади.

Сумнівний переможець та підозри у розкраданні

Так, ЗМІ зазначали, що конкурент “Онур конструкцій інтернешнл” — ПАТ “Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1” запропонувало свої послуги всього на 10 гривень дорожче за “Онуру”. За правилами перевага на тендері надається дешевшій пропозиції і тому цей спосіб часто використовують для перемог на аукціоні недобросовісні бізнесмени та чиновники, розігруючи конкуренцію між “своїми” фірмами.

А у жовтні 2020-го нардепи від партії “Європейська справедливість” підписали звернення до міської влади, в якому звернули увагу, що спочатку у бюджеті на реконструкцію заклали 112 млн грн, але потім уклали додаткові договори ще на 97 млн грн. У результаті вийшла сума в 209 млн грн, а мера Львова Андрія Садового запідозрили у спробі вивести з міської скарбниці ці гроші за допомогою додаткових угод, що також часто використовується несумлінними чиновниками та бізнесменами.

У квітні 2021 року “Онур конструкцій інтернешнл” розпочала роботи на Степана Бандери, а відкрили вулицю для руху транспорту лише у грудні.

Варто відмітити, що “Онур конструкцій інтернешнл” — це дочірня компанія міжнародної будівельної корпорації Onur Group, яка займається будівництвом автошляхів та відповідної інфраструктури.

В Україні компанії зі складу Onur Group неодноразово ставали переможцями держтендерів за програмою “Велике будівництво”. Наприклад, той самий “Онур конструкцій інтернешнл”, за даними аналітичного сервісу YouControl, виграв на державних тендерах 100,6 млрд грн.

Втім, ця цифра явно неповна, оскільки, наприклад, 301 млн грн за вулицю Степана Бандери у списку виграних “Онур конструкцій інтернешнл” тендерів, “Телеграф” не знайшов.

Що далі?

Уже три роки команда Садового розпилює бюджет на ремонтних роботах на вулиці Степана Бандери і вже закопала в асфальт і бруківку 300 млн грн. Повномасштабна війна і загроза енергетичній інфраструктурі – не причина відмовитися витратити ще 92 млн грн на таку необхідну бруківку. Тим паче й тендера проводити не треба – просто достатньо підписати чергову додаткову угоду, яку підписали 15 вересня. Про це пише Инсайдер UA.

Поки львів’яни вимагають від антикорупційних органів звернути увагу на це безумство, хочеться попросити звернути на ситуацію одного з лідерів Української Галицької партії Святослава Літинського. У нього дуже добре виходить критикувати некритичні витрати місцевих бюджетів у Львівській області та нападати на голову ОВА Козицького. Святославе Володимировичу, а може скажете кілька слів з приводу цієї прекрасної закупівлі вашого улюбленого мера Андрія Івановича Садового?