Садовий сміття
Не на часі? Садовий виділить з міського бюджету Львова 800 тис. гривень на сміттєві урни
21 Серпня, 2023
Мер Львова Андрій Садовий почав інформаційну компанію проти телеграм-каналів, які пишуть про його корупцію
6 Вересня, 2023

Меру Садовому та його дружині “світить” 15 років за ґратами через масштабні корупційні схеми

Президент України Володимир Олександрович Зеленський оголосив, що поставив завдання розробити законопроєкт, який би прирівнював корупцію до державної зради на період воєнного стану в країні. Цей законопроєкт має бути представлений у Верховній Раді на наступному тижні.

Це нововведення в законодавстві суттєво насторожує чиновників різних рівнів. За багато років незалежності в Україні стало звичним, коли чоловіки займають посади у державних установах, а сімейні бізнеси відчужуються на імена дружин чи батьків. Цю стандартну корупційну модель втілюють мер Львова Андрій Садовий та його дружина Катерина Кіт-Садова.

За декларацією, мер Садовий задекларував, що живе на одну зарплату. У декларації зазначено, що він отримав 691 479 гривень як заробітну плату від Львівської міської ради. Однак дружина Садового, 45-річна Катерина Кіт-Садова, виявилася однією з найзаможніших жінок Західної України з оцінкою статків у 25 мільйонів доларів!

За декларацією, Катерина Кіт-Садова одержала дохід у розмірі 112 850 229 гривень від продажу цінних паперів та корпоративних прав, а деталі цих операцій не розголошуються, це секрет для дружина чиновника такого рівня, як Андрій Іванович Садовий? Вона володіє величезним житловим будинком площею 1 660,4 м² та 12 земельними ділянками у Львові, загальна вартість яких оцінюється у 89 мільйонів гривень.

Дружина мера також володіє п’ятьма автомобілями, найдешевший з яких оцінюється у 45 тисяч доларів. Вона також має значні грошові кошти в банку – 410 838 гривень та 150 283 гривень, а також 150 000 гривень та 100 000 доларів у готівці.

Катерина Кіт-Садова є власницею акцій ПАТ «Телерадіокомпанія Люкс» та ПАТ «Радіокомпанія Люкс». Вона також є бенефіціарною власницею восьми компаній у медіа-сфері.

В майбутньому, дружина Садового, може стати власницею додаткової ділянки на вулиці Кульпарківській. Ця ділянка має площу 4 гектари і, згідно плану, мерія Львова спочатку знесе навчальний заклад на цій ділянці, а потім передасть її Катерині Кіт-Садовій. Далі це може дозволити мерові отримати до 20% прибутку від кожного проданого квадратного метра через “кишенькову” компанію-забудовника «Ріел». Очікується, що ці кошти будуть виведені за кордон через офшорні компанії. За оцінками експертів, ця маніпуляція може призвести до отримання Андрієм Садовим більше 1 мільярда доларів.

Андрій Садовий працює мером Львова з 2006 року. Дружина Катерина Кіт-Садова, за офіційними даними, має медіа-бізнес, який є дотаційним українському реалітеті. Для утримання цього бізнесу потрібно щонайменше 5 мільйонів доларів на рік. Будинки, земельні ділянки, дорогі автомобілі – усе це було нажите за 17 років господарювання Садових. Катерина Кіт-Садова фактично є формальним власником цих активів, але її доходи недостатньо високі для покриття всіх родинних витрат.

Коли законопроєкт президента Зеленського буде ухвалений, це може стати потужним інструментом для притягнення посадових корупційних осіб, таких як Андрій Садовий, до відповідальності перед законом та громадянами України. Дружина мера, Катерина Кіт-Садова, яка є найбагатшою жінкою Західної України, може виявитися першою на черзі для покарання у вигляді 15 років ув’язнення. Чи мав Андрій Садовий на увазі це, влаштовуючи трансфер нажитих активів на ім’я дружини і матері п’ятьох його дітей?