Садовий Андрій Іванович
Львів’яни вимагають покласти край корупції у стінах міськради Львова
22 Червня, 2023
Андрій Садовий
Від Держбюро розслідувань вимагають відкрити провадження щодо мера Львова Садового за виплати мільйонних премій
27 Червня, 2023

Заступники Садового отримують захмарні премії: НАЗК закликає перевірити роботу замів мера Львова

Депутати Львівської міської ради звернулись до НАЗК з проханням розібратись, як мер Львова Андрій Садовий витрачає бюджетні кошти. Підозрюють, що чиновник видає необґрунтовані премії заступникам. Між тим звітів заступників ніхто не чув і не бачив, тому незрозуміло, за які досягнення вони отримують винагороду.

Зауваження депутатів міськради Львова до мера Садового опублікувала інформаційна агенція “Вголос”.

Наразі відомо про трьох львів’ян, які мають питання до активностей міського голови: Юрій Ломага та Олексій Різник (обоє – з “Європейської Солідарності”) і Наталія Шелестак (рух “Варта”).

Юрій Ломага звернув увагу на те, що Андрій Садовий, схоже, порушив Регламент діяльності міськради. Згідно з документом, депутати мінімум один раз на квартал можуть обговорити питання преміювання працівників міськради. При цьому працівники – у тому числі заступники мера – повинні відзвітувати про свою діяльність. Тим часом жодного звітування ніколи не було, однак кілька років поспіль премії стабільно виписуються.

Депутат наголосив, що заступники Садового, перш ніж отримати гроші, повинні отримати відповідну оцінку – чи якісно вони працювали. Звітів немає, а премії є – раз, а то й двічі на місяць.

Жоден заступник мера не звітувався перед депутатським корпусом, але міський голова чітко кожен місяць, а то і два рази на місяць нараховує заступникам шалені премії

Юрій Ломага

Агенція стверджує, що згідно з документами кошти виписувались прямим розпорядженням – його власноруч видавав Андрій Садовий. Ідеться про безпідставне витрачання десятків мільйонів гривень державних коштів, вказано у матеріалі “Вголос”.

Наталія Шелестак перелічила, які саме виплати отримують заступники мера:

  • премії у розмірі 200-відсоткової надбавки до посадового окладу;
  • матеріальна допомога;
  • допомога на оздоровлення;
  • допомога на покращення соціально-побутових умов.

Олексій Різник розповів журналістам “Вголос”: звернення щодо діяльності мера оформили у травні 2023 року. Текст відкрито зачитали 25 травня під час засідання Львівської міськради. У зверненні пропонують НАЗК та правоохоронним органам звернути увагу на те, що міський голова коїть у Львові.

Журналісти агенції запевняють, що будуть стежити за перебігом подій на Львівщині: вважають, що на часі розібратись у деталях 17-річної роботи Садового. Діятимуть наступним чином: готують відповідні інформаційні запити в низку правоохоронних органів, зокрема – в Офіс Генпрокурора та ДБР. Крім того, сподіваються отримати відповідь від Президента України та Верховної Ради – звернення надішлють і в ці інституції.