Зачинені укриття у Львові: атракціон “рулетка від Садового”
6 Липня, 2023
Андрій Садовий зарплата
Скільки “офіційно” заробив Андрій Садовий і його команда у липні
11 Серпня, 2023

“Добровільна” корупція по-львівськи: як Садовий заробляє з кожного метра новобудов Львова

Той факт, що в Львівській міській раді переважають інтереси мера Садового, відомий давно. Це явно не секрет, і це стосується не лише Львова, а й інших міст України. А таким “схемам” позаздрив навіть би геніальний комбінатор Остап Бендер. Це питання важливе, оскільки подібні схеми “прибарахлитися” відомі і в інших містах.

На початку 2021 року, у лютому, Львівська міська рада прийняла рішення № 1081 “Про розподіл повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради” та схвалила “Положення про розподіл повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради”.

Відзначено, що цим рішенням була передана важлива функція виконавчого комітету – затвердження містобудівних умов і обмежень для об’єктів будівництва, реконструкції та реставрації архітектурних та міськобудівничих об’єктів, зокрема в історичних межах Львова.

Однак мер Садовий, схоже, пропустив нагадування про існуючий закон. Зокрема, Закон “Про місцеве самоврядування в Україні” чітко стверджує, що інші виконавчі органи рад утворюються винятково на сесіях відповідних міських рад за допомогою голосування. Отже, виконавчий комітет Львівської міської ради не може взяти на себе обов’язки із питань архітектури. Оскільки виконком незаконно взяв на себе повноваження іншого органу, це може бути розцінено як зловживання владою та перевищення повноважень.

Але який закон, коли бабло горить. Тому у тому ж лютому швиденько затвердили персональний склад виконавчого комітету ЛМР. Із усього складу варто виділити лише Олега Лаврика. Не знаємо, брешуть чи ні, але у львівській політичній тусовці його називають гаманцем Андрія Садового. А ще кажуть, що він гарно співпрацює з таким собі Любомиром Зубачем. Ми його знаємо по попередньому скликанню Верховної Ради. Ну, як – пам’ятаємо? Знаємо, що був нардепом і чимось особливим не виділявся. Тепер він голова фракції «Самопоміч» у Львівській облраді та заступник Андрія Садового з питань містобудування.

@g.birkadze У Львові тотальна корупція #мер #мерльвова #львів #корупція_інфо #корупція #корупціявукраїні #україна #україна🇺🇦 #українапонадусе #новини #новиниукраїни #новинидня #новини_live #новинисьогодні #новиниукраїна #зеленський #володимирзеленський #уряд #урядукраїни #війна #війнавукраїні #война ♬ оригінальний аудіозапис – Георгій Біркадзе – Георгій Біркадзе

А ось тепер головне. Ці дві особи, Лаврик та Зубач, винайшли досить цікавий схему. Якщо забудовник хоче отримати схвалення на містобудівні умови та обмеження (інакше кажучи, дозвіл на початок будівництва), він зобов’язаний добровільно “внести пожертву” або виконати якісь робити. Здавалося б, відповідно до закону, це має надаватися безкоштовно.

Однак ті, хто не виявляє “високу соціальну відповідальність” перед містом, на диво, не отримують дозволу. Випадково, звісно ж. Той же заступник мера із містобудування, Зубач, може місяцями не підписувати містобудівні умови та обмеження, або не завантажувати їх до системи. А взагалі, це повинен робити головний архітектор міста. Щодо видачі будівельного паспорта, також передбачено безоплатне надання протягом 10 робочих днів після надходження заяви та пакету документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що формує політику з містобудування.

Але в кінцевому рахунку, хто ж звертає увагу на закон, коли розмова йде про гроші. Крім того, Львів має свої правила.

Згідно з цими “добровільними” узгодженнями, які встановлені в рекомендаціях виконавчого комітету під номером 304 “Про забезпечення якісного житлового будівництва на території Львівської міської територіальної громади”, вартість такого “добровільного” пожертвування помірна, така ж, як у часи будівельної мафії у вигляді ДАБі – одержання права на будівництво в Львові коштує 5 доларів за кожний квадратний метр готівкових або 5% соціального навантаження.