Садовий погрожує «Галінвесту» судом Лінча, компанія звинувачує мера Львова в бажанні отримати «долю»: що відбувається
31 Травня, 2023
Садовий Таксі
В час війни майже 6 млн. Садовий А.І. віддав на таксі для службовців Львівської міської ради
11 Червня, 2023

Бомбосховища у Львові – як мер Садовий закриває укриття

Після трагедії, що нещодавно сталася в Києві, почалися масові перевірки бомбосховищ по всій країні. Втім, виявилося, що міська влада Львова замість того, щоб займатися питанням сховищ, навпаки, їх банально закриває.

У ніч на 1 червня у Києві внаслідок ракетної атаки ворога загинули люди, які стояли перед зачиненими дверима укриття.

Після цього по всій країні пройшли перевірки стану і доступності укриттів.

З’ясувалося, що у Львові кожне четверте сховище або закрите, або непридатне для того, щоби там перебували люди.

Міська влада продемонструвала те, що цілковито самоусунулася від проблеми цивільного захисту населення. Тобто в разі ракетної атаки вона стане співучасником убивства мирних громадян.

Звісно, у Львові існували потужні сховища. Їх не перевіряли комісії, їх нема на офіційній карті, вони не будуть рятувати людям життя. А  все тому, що  міська влада їх… списала. Як зазначається у розслідуванні Lviv Media, відбувалося це з 2019 до 2021 року. Виконком Львівської міської ради під керівництвом мера міста Андрія Садового зняв з  обліку 10  об’єктів цивільного захисту. Частину з них після цього  — продали, частину  — забудували багатоповерхівками.

У  шістдесятих роках минулого століття у  Львові на вулиці Рудненській, 8  побудували «Львівський міський молочний завод». А  в  70-х і підземне сховище на  триста місць третього класу. Сховище третього класу означає, що  воно має витримати вибухову хвилю, що  зруйнує все навколо, і зменшити дозу радіації у дві тисячі разів. Радянський Союз розвалився, молокозавод приватизували. Бомбосховище з відома Садового знищили.

За  даними аналітичної системи Youcontrol, серед власників «Львівського міського молочного заводу» вказані Роман та  Софія Єремеєви — діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва, який був співвласником промислової групи «Континіум». А  забудовує завод  — відома львівська фірма «Ріел».

Переходимо до  ще  одного списаного міською радою бомбосховища на  вулиці Богдана Хмельницького, 116. Тут також будівельний проєкт від «Ріела». Колись тут був «Львівський завод штучних алмазів і алмазного інструменту». У сімдесятих там спорудили бомбосховище на шістсот місць. У квітні 2020 року виконком списує бомбосховище. І чи  то  наказує, чи  то  радить забудовнику облаштувати підземний паркінг із функцією протирадіаційного укриття. Станом на зараз на карті укриттів міста Львова його немає.

Іще один приклад того, як злочинно діяв виконком та  його голова Андрій Садовий. На вулиці Стрийській, 48  колись був завод «Львівприлад». Тут було відразу два великі сховища, розраховані на три тисячі людей.

У вересні 2020-го року виконком міської ради під керівництвом мера міста Андрія Садового списує і це укриття. Підстава та  ж сама — технічна неможливість та  економічна недоцільність збереження захисної споруди під час нового будівництва.

Ми маємо три історії про те, як  виконком львівської міської ради під керівництвом Андрія Садового списував радянські сховища. Усі три випадки — про колишні промислові підприємства, які пішли під житлову і офісну забудови. В  одному випадку міська влада зобов’язала забудовника подбати про безпеку. У двох інших  — тільки зробила вигляд.

Загалом у Львові статус укриття мають понад шість тисяч споруд. Абсолютна більшість із них  — це просто підвали житлових будинків, на які повісили відповідну табличку. Як показала нещодавня перевірка, реально укритися в таких «сховищах» можна у  трьох випадках з чотирьох. 27% або зачинені або в такому стані, що невідомо ще-де безпечніше — у  підвалі чи на вулиці.

Така собі лотерея…